SMEG 50's Style CJF11 sitruspresse i pastellrosa er en sjarmerende og effektiv måte å lage ferskpresset juice på hjemme. Med inspirasjon fra Smegs italienske arv, er denne sitruspressen designet for daglig bruk – enkel, rask og uten søl.
Den starter automatisk når frukten trykkes ned, og den kraftige motoren på 70W gir effektiv pressing. Juicen renner rett i glasset via en dryppfri tut, og presskjeglen er utviklet for både store og små sitrusfrukter.
Sentrale egenskaper:
• Dryppfri helletut i rustfritt stål
• Lokket og juicebollen er laget i Tritan™ Renew – 50 % resirkulert plast
• Presskjegle og sil i rustfritt, korrosjonsbestandig stå
l• Aluminium- og stålkropp gir et solid ytre
Denne modellen er en videreutvikling av CJF01 og har nå komponenter laget med resirkulert materiale. Det gir både holdbarhet og et oppdatert design.
Etter bruk fjernes juicebeholder og lokk enkelt for rengjøring. Lokket kan også brukes som en praktisk skål.
Passer perfekt for å lage appelsinjuice til frokost, sitronjuice til matlaging eller limejuice til drinker.
Estetikk
Farge: Pastellrosa
Finish: Blank
Estetikk: 50-tallsstil
Farge på base: Polert krom
Materiale på kropp: Plast
Materiale på base: Plast
Materiale på filter: Rustfritt stål
Materiale på helletut: Rustfritt stål
Materiale på lokk: Tritan™ Renew
Materiale på presskegle: Rustfritt stål
Materiale på juicebolle: Tritan™ Renew
Tekniske funksjoner
Juicesystem: Manuelt trykk
Dryppfri helletut: Ja
Universal presskegle: Ja
Rotasjon av presskegle: Enveis – mot klokken
Sklisikker base: Ja
Innebygd ledningsoppbevaring: Ja
Elektrisk tilkobling
Spenning: 220-240 V
Frekvens: 50/60 Hz
Lengde på strømkabel: 1 m